resimler/sinegra1.webp

Sinegra 100 Mg

 • Etken Maddesi: Sildenafil Sitrat
 • Barkodu: Bilinmiyor
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: Nobel İlaç Pazarlama ve Sanayii Ltd. Şti.
 • Güncel Fiyatı: 319 TL

Sinegra film tablet ağızdan alınan bir ilaçtır. Etkin maddesi sildenafil sitrat olup bunun dışında bazı yardımcı maddeleri de mevcuttur. Bunlar prospektüs bilgisinde verilmekte olup ana hatları ile aşağıda olduğu gibidir:

 1. Dibazik kalsiyum fosfat andhidrat
 2. Mikrokristalin selüloz pH 102
 3. Kroskarmelloz sodyum
 4. Aerosil 200
 5. Magnezyum stearat
 6. Opadry II Blue

Sinegra yapı olarak bir yüzünde 45 derece eğimli ok işareti bulundurmaktadır. Mavi, kare biçimli bir tablettir. İlaç cinsel problemlere yönelik olarak kullanılmakla birlikte, bu durum bilinçsizce alınabileceğini kesinlikle göstermez.

Çünkü ilaçlar hastanın sorunlarına, bunun arkasında yatan sebeplere, tıbbi öyküye ve daha birçok duruma göre reçete edilir. Sinegra bir hastada istediği çözümleri sunsa da bu nedenle herkeste istenen sonuçları sunmayabilir.

Eğer cinsel sorunlardan mustaripseniz öncelikle doktora giderek muayene olunmalıdır. Doktorunuz bunun ardından Sinegra’yı, Vigrande ya da farklı bir ilacı size yazabilir. Ardından hastalar ilacı hekimin belirttiği noktalara uygun şekilde kullanmalıdır.

Kullanıldığında Sinegra Ne İşe Yarar?

Her ilacın reçete edilme amacı farklılık gösterir. Sinegra ne işe yarar gibi sorular bu nedenle birçok kişi tarafından sorulabilir.

Bu ilaç fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri adlı ilaç grubu içerisindedir. Peniste bulunan kan damarlarının gevşemesine yardımcı olur. Cinsel uyarı meydana geldiğinde, kanın penise akmasını sağlar. Böylece cinsel yoldan uyarı meydana geldiği zaman sertleşmeye olanak tanır. Lakin buna dair sorunlarınız yoksa kullanılmaması gerekir.

Bu nedenle Sinegra geciktirir mi diyorsanız, genel kullanımı bu şekildedir.

Sinegra 100 Mg Kullananların Yorumları Nasıl?

İlaçların yorumlarının nasıl olduğu insanlar tarafından farklı amaçlara yönelik olarak sorulur. Genel olarak nasıl sonuçlar alındığı, nasıl kullanıldığı bu kapsamda bilinmek istenir. Sinegra yorum da bu çerçevede insanlar tarafından düşünülmektedir.

Eğer Google üzerinde küçük bir araştırma yaparsanız, aradığınız sonuçlara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ancak buna karşı dikkatli olmak tavsiye edilir. Çünkü kişiler reçetesiz kullanmışsa yan etkiler gözlemlenebilir veya sonuçları görülmeyebilir. Ayrıca yanlış kullanan kişiler de hatalara yol açabilir.

Dolayısıyla Sinegra yorum internette bulunabilecek olsa da dikkatli bir şekilde hareket etmek tavsiye edilmektedir.

Sinegra 100 Mg Eski Yıllara Göre 2023 Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Sinegra 100 mg fiyat ne kadar? İlaçların fiyatları gerek ilaca gerekse yıla göre değişir. Dolayısıyla insanlar fiyatlarını öğrenmek isteyebilir.

Sinegra fiyat ne kadar diyorsanız, yıllara göre aşağıdaki tabloyu inceleyebilir ve bir fikir edinebilirsiniz.

Yıl

Fiyat

2024

917 TL

2023

550,53 TL

2022

268,35 TL

2021

204,62 TL

 

Sinegra 100 mg fiyat ne kadar diyorsanız, tüm bunları inceleyebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz üzere yıllara göre değişebildiği unutulmamalıdır.

Sildegra Nasıl Kullanılır?

Sinegra tüm ilaçlarda olduğu gibi doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi kullanılmalıdır. Prospektüs bilgisine göre cinsel aktiviteden yaklaşık 1 saat önce alınmakta, tablet bütün olarak bir bardak suyla yutulmaktadır. 18 yaşının altındakiler tarafından kullanılmamalıdır. Yaşlı hastalar için özel olarak doz ayarlaması gerekmez.

Bunun dışında şiddetli böbrek yetmezliği ve karaciğer bozukluğu olan hastalarda 25 mg’lık doz önerilmektedir.

Sinegra’yı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sertleşme sorunu kişilerde farklı sebeplerden dolayı meydana gelebilir. Eğer bir çözüm arıyorsanız bu nedenle doktora giderek muayene olunmalıdır. Doktorunuz farklı etmenleri değerlendirerek, size uygun bir tedavi planı oluşturabilir.

Bunun yanı sıra cinsel aktivitelerin kalple alakalı problemlerde belirli bir derece tehlike oluşturduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla sertleşme sorununuz varsa doktorunuz kalp ve damar siteminin durumunu da değerlendirmektedir.

Sinegra 100 Mg Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

Sinegra 100 mg içerisine mevcut olan etkin ya da yardımcı maddelere karşı hassasiyetiniz varsa, Sinegra kullanılmamalıdır. Bunun dışında amil nitrat ya da butil nitrat gibi nitrik oksit meydana getiren ya da nitrat içeren ilaçlar alıyorsa da bu durum geçerlidir. Bunun yanı sıra şu gibi durumlar da prospektüs bilgisine göre vardır:

 1. Ağır bir karaciğer ya da kalp sorunu olması
 2. Kalbiniz ile alakalı bir problem olması
 3. Görme kaybı ya da görme bozukluğuna yol açabilen NAION hastalığı olması
 4. İnme ya da kalp krizi geçirilmesi veya tansiyonun düşük olması
 5. Retinitis pigmentoza gibi az görülen belirli bir kalıtsal göz hastalığı olması

Dolayısıyla Sinegra bilinçsiz şekilde kullanılabilir. Doktorunuz muayene ettikten sonra size en uygun ilacı reçete edilebilir. Bu Sildegra 100 mg ya da farklı bir ilaç olabilir.

Sinegra kullanım amacı bakımından kadınlar için değildir. Bu nedenle hamile ve emzirme durumlarında geçerli değildir.

Sildegra 100 mg Yan Etkileri Neler?

Her ilaçta olduğu gibi Sildegra 100 mg ilacının da bazı yan etkileri vardır. Bunlar çok yaygın, yaygın, yaygın olmayan, seyrek, çok seyrek ve bilinmiyor gibi sıklıklarda gözlemlenebilir. Sıklığa göre yan etkiler farklılık gösterebilir.

Prospektüs bilgisine göre çok yaygın olarak baş ağrısı ve yüz kızarması görülürken yaygın olarak hazımsızlık, burun tıkanıklığı, anormal görüş, sersemlik hissi ve idrar yolu enfeksiyonu gibi durumlar gözlemlenebilir. Yaygın olmayan sıklıkta ise,

 1. Kusma,
 2. Kas ağrısı,
 3. Uyku hissi,
 4. Dokunma hissinde azalma,
 5. Baş dönmesi,
 6. Nezle,
 7. Deri döküntüsü,
 8. Göğüs ağrısı,
 9. Yorgun hissetme,
 10. Ağız kuruluğu,

Gibi bazı yan etkiler gözlemlenir.  Bu nedenle bilinçsiz kullanmamak, sadece doktor gözetiminde kullanmak gerekir. Eğer yan etkiler yaşanırsa, en yakın zamanda doktora gidilmelidir.

Diğer Makaleler

365 Drops Bayan Uyarıcı Damla
365 Drops Bayan Uyarıcı Damla

365 Drops Female Stimulant Drops, kadınların cinselliklerinde kendilerini mutlu hissetmeleri için tasarlanmış ithal bir üründür. B...

Devamını Oku
Yes On Bayan Damla
Yes On Bayan Damla

Yes On ile yeni keşfedilmiş bir tutkuyu deneyimleyin! Bayan Azdırıcı Damla ile yeni bir tutku yaşayın. Bu doğal, kahve aromalı afrodizyak, libidolarını ...

Devamını Oku
Lex 10 Mg
Lex 10 Mg

Lex 10 mg, sıklıkla yaygın olan anksiyete (kaygı) bozukluğu, panik bozukluk ve sosyal anksiyete bozukluğu gibi psikiyatrik koşulların tedavisinde kullan...

Devamını Oku
© Tüm Hakları Saklıdır. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status