resimler/sildegra.webp

Sildegra 100 Mg

 • Etken Maddesi: Sildenafil Sitrat
 • Barkodu: 8699517090691
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: Actavis
 • Güncel Fiyatı: 369 TL

Sildegra nedir? Cinsel sorunlar farklı sebeplerden dolayı pek çok kişide yaşanabilir. Bu problemler oldukça ciddidir. Çünkü cinsel sorun, beraberinde depresyon ve stres gibi psikolojik bozukluklara, özgüven eksikliğine yol açabilir. Kişilerin sosyal hayatını da olumsuz şekilde etkileyebilir.

Eğer cinsel konulardan mustaripseniz, bu konuda reçete edilebilecek birçok ilaç vardır. Sildegra da bunlardan bir tanesidir. Ancak bunu bilinçsiz şekilde değil reçete ile kullanmanız gerekir. Çünkü tüm ilaçlar hastaların ihtiyaçlarına, rahatsızlıklarına, tıbbi öykülerine, hastalığın arkasında yatan nedenlere ve daha birçok farklı unsura göre reçete edilir.

Cinsel sorunlarınız varsa bu nedenle bilinçsiz ilaç kullanmak, size çözüm sunmaz. Buna yönelik olarak doktora gitmeniz ve muayene olmanız gerekir. Böylece doktorunuz size uygun bir tedavi belirleyebilir. Sildegra sizin için uygun olmasa bile Vigrande ya da farklı bir ilaç yazılabilir. Kişiler bundan sonra tedavi planına uygun bir şekilde davranmalıdır.

Sildegra 100 Mg Nedir?

Sildegra nedir? Etkin maddesi sildenafil olan Sildegra, fosfodiesteraz 5 inhibitörleri adı verilen ilaç grubuna dahildir. Prospektüs bilgisine göre yardımcı maddeleri aşağıda olduğu şekildedir:

 1. Dikalsiyum fosfat anhhidr
 2. Kroskarmelloz sodyum (Acdisol)
 3. Mikrokristalin selüloz (Avicel Ph 112)
 4. Magnezyum stearat
 5. Dye opadry beyaz Y1 7000
 6. Dye Sarı FDC no.5 dye FDC mavi no.1
 7. Dye Opadry OY-S-29019 Clear
 8. Saf su

Sildegra 100 mg etkin ve yardımcı maddeleri genel anlamda bu şekildedir. Ancak her ilacın ayrı olduğu unutulmamalıdır. Doktorlar kişilerin bünyesini, problemlerini ve ihtiyaçlarını inceleyerek buna göre reçete etmektedir. Bu nedenle öncelikle doktora giderek muayene olunmalıdır. Eğer Sildegra sizin için uygun değilse, Sinegra gibi farklı bir ilaç da size reçete edilebilir.

Sildegra 100 Mg Ne İşe Yarar?

Sildegra nedir, özellikle ilacın ne işe yaradığını öğrenmek için sorulmaktadır. İlaç penisteki kan damarlarının gevşemesine yardımcı olmaktadır. Böylece cinsel uyarı esnasında kanın penise akmasını sağlar. Etkisini de bu şekilde göstermektedir.

Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta yalnızca cinsel yolla uyarılma halinde etkisini gösterdiğidir. Yani doğal yolla ereksiyona olanak tanımaktadır. Bu kullanım alanı bakımından kadınlar için değildir.

Sildegra 100 Mg Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sildegra kullanırken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Sertleşme sorunu herkeste farklı sebeplere dayanabilir. Dolayısıyla bilinçsiz şekilde ilaç kullanmak bu sorununuza çözüm bulmaz. Eğer bu sorunlardan mustaripseniz, en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Ayrıca cinsel aktivitenin kalple alakalı sorunlar için belirli bir seviyede risk oluşturduğu da hatırlanmalıdır. Dolayısıyla sertleşme sorununa yönelik tedaviye başlamadan önce kalp ve damar sisteminin durumu incelenmelidir.

Ayrıca Sildegra 100 mg ilacının kullanılmaması gereken bazı ilaçlar da yer almaktadır. Eğer ilacın etkin ya da yardımcı maddelerine karşı bir alerjiniz varsa alınmamalıdır. Ayrıca şu gibi durumlar da prospektüs bilgisine göre mevcuttur:

 1. Amil nitrat ya da butil nitrat gibi nitrik oksit meydana getiren ya da nitrat içeren herhangi bir ilaç kullanılması
 2. Görme kaybı ya da görme bozukluğuna yol açabilen NAION hastalığı varsa
 3. Kalp ile ilgili sorunlarınız varsa
 4. Ağır bir karaciğer ya da kalp sorununuz yer alıyorsa
 5. İnme ya da kalp krizi geçirmişseniz ya da tansiyonununuz düşükse
 6. Retinitis pigmentoza gibi az görülen belirli bir kalıtsal göz hastalığı olması

Bu nedenle Sildegra 100 mg bilinçsiz bir şekilde değil, doktor gözetiminde reçete ile kullanılmalıdır.

Sildegra Kullananların Yorumları Nasıldır?

İnsanlar bir ilacı kullanmadan önce, daha önce onu kullananların nasıl tecrübeler yaşadığını sık sık sorar. Bu nedenle Sildegra kullananlar yorumları da görülmek, bilinmek istenebilir. Eğer Google üzerinde bir inceleme yaparsanız, bu konu hakkında sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ancak bunların dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Çünkü ilacı bilinçsiz ve reçetesiz kullanan bir kişi yan etkileri yaşamışsa hatalı yönlendirebilir. Doktorun tedavi planına uyulmaması durumunda da bu durum geçerlidir.

Dolayısıyla Sildegra kullananlar yorumlar kolay bir şekilde bulunabilecek olsa da bilinçli bir şekilde hareket edilmesi şarttır.

Sildegra’nın Dikkatli Şekilde Kullanılması Gereken Durumlar

Sildegra 100 mg bazı durumlarda dikkatli kullanılmalıdır. Prospektüs bilgisine göre bu durumlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir:

 1. Orak hücre anemisi, lösemi, multipl myelom ya da peniste herhangi bir hastalık veya biçim bozukluğu olmas
 2. Mide ülseri ya da bir kanama bozukluğu olması

Görmede ani bir azalma ya da görme kaybı yaşanması, duymada ani bir azalma ya da sağırlık yaşanması halinde Sildegra kullanımı durdurulmalı, derhal doktorunuza bildirilmelidir.

Sildegra 100 mg 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Sildegra 100 mg fiyat ne kadar? Her ilacın fiyatı değişmektedir. Bu nedenle insanlar ücretlerinin ne kadar olduğu hakkında fikir sahibi olmak isteyebilir. Sildegra için fiyat 942 TL şeklindedir. Ancak fiyatlar yıldan yıla farklılık gösterebileceği için kontrol etmek tavsiye edilir.

Böylece Sildegra fiyat ne kadar sorusuna da bir yanıt verilebilir.

Sildegra Nasıl Kullanılır Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sildegra 100 mg her zaman doktorun size reçete ettiği şekilde kullanılmalı, tedavi planının dışına çıkılmamalıdır. İlacın prospektüs bilgisi incelendiği zaman yiyecek ve içecekler ile beraber alındığında, etki göstermesinin biraz daha uzun sürebileceği görülmektedir.

İlaç kadınların kullanımı için olmadığı için hamilelik ve emzirme durumlarında geçerli değildir. Bunun dışında ilacın gün içinde bir defadan fazla kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır. Eğer kullanılmışsa en kısa sürede hastaneye gidilmelidir.

Sildegra 100 mg cinsel aktiviteden yaklaşık olarak 1 saat kadar önce, bütün şekilde bütün halinde bir bardak suyla yutulmalıdır. İlaç 18 yaşının altındakiler tarafından kullanılmamalıdır. Yaşlı hastalara özel şekilde doz ayarlaması prospektüs bilgisine göre gerekmemektedir.

Bununla birlikte şiddetli böbrek yetmezliği ve karaciğer bozukluğu olan hastalarda 25 mg doz önerilmektedir.

Sildegra Yan Etkileri Nelerdir?

Sildegra yan etkileri neler? Her ilaçta olduğu gibi Sildegra’da da yan etkiler vardır. İçeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlılığı olanlarda bunlar gözlemlenebilir. Genel anlamda bu etkiler,

 1. Bilinmiyor,
 2. Çok seyrek,
 3. Seyrek,
 4. Yaygın olmayan,
 5. Yaygın,
 6. Çok yaygın,

Olarak gözlemlenmektedir. Çok yaygın olarak baş ağrısı ve yüz kızarması görülürken yaygın sıklıkta,

 1. İdrar yolu enfeksiyonu,
 2. Sersemlik hissi,
 3. Anormal görüş,
 4. Burun tıkanıklığı,
 5. Hazımsızlık,

Görülmektedir. Sildegra yan etkileri yaygın olmayan sıklıkta ise şu gibi şekilde görülebilir:

 1. Uykululuk hali
 2. Kulak çınlaması
 3. Baş dönmesi
 4. Nezle
 5. Deri döküntüsü
 6. Yorgun hissetme
 7. Baş dönmesi
 8. Dokunma hissinde azalma
 9. Kas ağrısı
 10. Kusma

Bunların dışında farklı Sildegra yan etkileri de vardır. Dolayısıyla hiçbir zaman bilinçsiz olarak kullanılmamalı, sadece doktor reçetesi ile alınmalıdır. Doktorunuz reçete etmişse bunun dışına çıkmamak gerektiği de unutulmamalıdır.

Eğer ilacı aldıktan sonra herhangi bir yan etki gözlemlenirse, en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Sildegra Nasıl Saklanmalıdır?

Sildegra 100 mg üzerinde son kullanma tarihi yazılıdır. Eğer bu geçmişse kullanılmamalıdır. Bunun dışında 25 derece altındaki oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Çocukların erişemeyeceği ve göremeyeceği yerde, ambalajı içerisine korunmalıdır.

Copyright - 2024 Tum Haklari Saklidir. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status