resimler/orcafil20mg.webp

Orcafil 20 Mg

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8680199090574
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: World Medicine İlaç San. ve Tic. Ltd.Şti
 • Güncel Fiyatı: 1897 TL

Orcafil 20 mg nedir? Cinsel problemler insanların hayatında önemli bir problemdir. Çünkü beraberinde kendine güven sorunlarını, psikolojik rahatsızlıkları da getirebilir. Bunun dışında sosyal yaşamı da etkileyebilir.

Bu nedenle cinsel sorunlardan mustarip olan erkekler bundan nasıl kurtulabileceğini sık sık sorar. Bu çerçevede birçok tedavi yöntemi ve ilaç bulunur. Orcafil de bunlar arasındadır. Lakin sağlık problemleriniz mevcutsa ilaçları bilinçsiz kullanmak size çözüm götürmez.

İlaçlar doktorlar tarafından muayene ve tıbbi öykü alındıktan sonra belirlenmektedir. Orcafil sizin için uygun değilse bile Afilta 20 mg ya da farklı bir ilaç reçete edebilir.

Orcafil 20 mg Nedir?

Orcafil 20 mg nedir? Orcafil’in etkin maddesi tadarafildir. Bunun yanı sıra farklı yardımcı maddeleri de yer alır. Prospektüs bilgisine göre bunlar ana hatları ile şu şekildedir

 1. Laktoz anhidrus
 2. Kroskarmeloz sodyum
 3. Sodyum laurilsülfat
 4. Hidroksipropilselüloz
 5. Mikrokristalin selüloz
 6. Magnezyum stearat
 7. Opdary II sarı 31K32498
 8. Hipromelloz
 9. Demir oksit sarı E172
 10. Demir oksit siyah 172
 11. Triasetin ve titanyum dioksit E171

Eğer Orcafil 24 mg film tablet için de bulunan yardımcı maddelere ya da etkin maddesine karşı alerjiniz varsa kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra Orcafil’in erkeklerin kullanımı için olduğu için unutulmamalıdır. Dolayısıyla kadınların kullanımı için değildir.

Orcafil 20 mg Ne İşe Yarar?

Orcafil 20 mg sarı renkli, damla şeklinde film tabletler şeklinedir. 2, 4 ya da 8 tabletlik blister ambalajlar şeklindedir.

İlaç yetişkin erkeklerin erektil disfonksiyon tedavisinde yararlanılır. Bu rahatsızlık cinsel aktivite için gerekli sertliğin korunamaması halidir. Orcafil fosfodiesteraz 5 inhibitörleri olarak sınıflandırılan ilaçlar arasındadır.

Cinsel uyarıyı takiben, penis içinde bulunan kan damarlarının gevşemesine olanak tanır. Bu sayede kanın penis içine akmasını sağlar. Sertleşme de bunun sonucunda meydana gelir. Ayrıca sertleşme problemi yoksa, Orcafil yardımcı olmaz.

Orcafil 20 mg Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

Her ilacın kullanılmaması gereken bazı durumlar vardır. Orcafil 20 mg film tablet için bu durum prospektüs bilgisinde şu şekilde verilir:

 1. Tadarafil ya da ilacın farklı bir yardımcı maddesine karşı alerji olması
 2. Herhangi bir formda organik nitrat yda amil nitrat gibi, nitrik oksit bulunduran ilaçlar kullanılması
 3. Ciddi bir kalp rahatsızlığı olması veya yakın zamanda kalp krizi geçirilmesi
 4. Dengesiz ve değişken göğüs ağrısı veya cinsel birleşme esnasında kalp krizi yaşanması
 5. Son 6 ay içerisinde New York Kalp Birliği sınıflandırması çerçevesinde Sınıf 2 veya daha ağır kalp yetmezliği bulunması
 6. Yakın zaman içinde felç geçirilmesi
 7. Kontrol edilemeyen kalp ritim bozukluğu olması
 8. Tansiyon çok düşükse veya kontrol altına alınamamış yüksek tansiyon bulunması
 9. Göz felci olarak da belirtilen NAION sebepli görme kaybı olması
 10. Riociguat kullanılması

Genel anlamda Orcafil 20 mg film tablet kullanılmaması gereken durumlar, prospektüs bilgisine göre böyledir. Dolayısıyla doktor gözetiminde, bilinçli şekilde alınmalıdır.

Orcafil Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

Orcafil 20 mg film tablet kullanılmaması gereken bazı durumlar vardır. İlacın prospektüs bilgisine göre bunlar aşağıda olduğu gibidir:

 1. Ciddi karaciğer problemi olması
 2. Ciddi böbrek rahatsızlığı olması
 3. Peniste herhangi bir cinsel isteğe bağlı olmadan sık ve uzun süreli sertleşme olması
 4. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği, kemik iliği kanseri, kan hücrelerinin kanseri veya peniste şekil bozukluğu olması

Ayrıca cinsel aktivite kalbe ekstra bir zorlama yapar. Kalp rahatsızlığı bulunan hastalar olası bir risk taşır. Dolayısıyla kalp sorunları bulunuyorsa doktorunuz bilgilendirilmelidir. Dolayısıyla sağlık sorunlarınız bulunuyorsa, en kısa sürede doktora giderek muayene olunmalıdır.

Orcafil 20 mg Fiyatı Ne Kadar?

Orcafil 20 mg fiyat ne kadar? Her ilacın fiyatı farklılık gösterdiği için insanlar güncel fiyatları ne kadar olduğunu merak edebilir. Orcafil için aşağıda bulunan tabloyu bu konuda inceleyebilirsiniz.

Yıl

Fiyat

2024

1897 TL

2023

770,58 TL

2022

315,05 TL

2021

266,14 TL

 

Orcafil 20 mg fiyat genel olarak bu şekildedir. Ancak ücretlerin değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır. Daha detaylı fiyat değişim bilgisi için burayı takip edebilirsiniz.

Orcafil 20 mg Yorumları Nasıl?

Bir ilacı daha önce kullananların ne dediği hastalar tarafından merak edilebilir. Orcafil 20 mg yorumları da bu kapsamda pek çok kişi tarafından merak edilir. Eğer arama motorlarına bakarsanız, bu konu hakkında pek çok sonuca ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar Orcafil 20 mg kullananlar yorumları bulunabilecek olsa da dikkatli olunmalıdır. Örneğin bir kişi doktorun söylediği tedavinin dışına çıkılmışsa ya da reçetesiz alınmışsa etkisi görülmeyebilir veya yan etkiler yaşanabilir.

Bu nedenle dikkatli bir şekilde hareket edilmesi, reçeteli şekilde kullanılması şarttır.

Orcafil Nasıl Kullanılır?

Her ilacın kullanımı farklılık gösterir. Doktorlar bunu hastaların tıbbi öyküsüne, sorunlarına göre özel olarak reçete eder. Bu nedenle ilaçların her zaman hekimlerin belirttiği şekilde kullanılması gerekir. Orcafil 20 mg nasıl kullanılır diyorsanız da bu geçerlidir.

Prospektüs bilgisine göre Orcafil aç ya da tok karna alınabilir. Genel anlamda tavsiye edilen cinsel aktiviteden minimum 30 dakika önce 10 mg alınmasıdır. Günlük en fazla 1 doz alınmalıdır. Uygulama metodu ağızla kullanım için olup tablet bütün olarak, bir miktar suyla yutulur.

İlaç 18 yaş altındaki ergenlerin ve çocukların kullanımında uygun değildir. Eğer kullanılması gerekenden fazla kullanılmışsa en kısa sürede doktora ya da eczacıya görünmelidir. Bunun dışında unutulan dozları dengelemek için çift doz kullanımı gerçekleştirilmemelidir.

Orcafil 20 mg nasıl kullanılır diyorsanız doktorlarınızın belirttiği tedavi planına göre davranılmalıdır.

Orcafil Yan Etkileri Nelerdir?

Orcafil 20 mg film tablet her ilaç gibi yan etkilere sahiptir ve bu sebeple bilinçsiz, reçetesiz alınmamalıdır. Yan etkiler prospektüs bilgisine göre çok yaygın, yaygın, yaygın olmayan, seyrek, çok seyrek ve bilinmiyor gibi sıklıklar ile görülebilir. Sıklığa göre yan etkiler de farklılık gösterebilir. Yaygın olarak,

 1. Hazımsızlık,
 2. Burun tıkanıklığı,
 3. Yüzde kızarma,
 4. Kollar ve bacaklarda ağrı,
 5. Kas ağrıları,
 6. Sırt ağrısı,
 7. Baş ağrısı,

Vardır. Bunların yanı sıra yaygın olmayan yan etkiler ise aşağıda olduğu şekilde verilmektedir:

 1. Baş dönmesi
 2. Mide ağrısı
 3. Bulantı ve kusma
 4. Bulanık görme, göz ağrısı
 5. Nefes almada zorluk
 6. İdrarda kan varlığı
 7. Uzamış sertleşme
 8. Çarpıntı hissi
 9. Hızlı kalp atımı
 10. Yüksek tansiyon, düşük tansiyon
 11. Burun kanaması ve kulaklarda çınlama
 12. Ellerde, ayaklarda ve bileklerde şişme ve yorgun hissetme

Tüm bunların yanı sıra Orcafil 20 mg film tablet yan etkileri de vardır. Bu sebeple bilinçli şekilde alınmalıdır. Eğer kullanırken yan etkiler gözlemlenirse, en kısa sürede doktora görünmelidir.

Orcafil 20 mg Nasıl Saklanır?

Orcafil 20 mg film tablet doğru bir şekilde saklanmalıdır. Prospektüs bilgisine göre 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Ayrıca çocukların görüp, erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

Bunun yanı sıra ilacın üzerinde bulunan son kullanma tarihi geçmişse alınmaması gerekir.

Diğer Makaleler

Spanische Fliege Damla
Spanische Fliege Damla

Spanische Damla kadın uyarılma damlaları, yatak odasında tutkuyu ateşlemenin ve cinsel ilişki sırasında daha fazla zevk almanın mü...

Devamını Oku
Lovery Drops Premium
Lovery Drops Premium

Türkiye'de ilk kez cinsel arzuyu artırmak için yasal bir çözüm sunuluyor. "Lovery Drops Premium Damla", garantili sonu&cced...

Devamını Oku
Tadlis 20 Mg
Tadlis 20 Mg

Cinsel performans sorunları pek çok erkeği etkilemektedir. Bunlar arasında en yaygın olanı, sertleşme sorunlarıdır. Bu sorunlar erkeklerin hayat ...

Devamını Oku
© Tüm Hakları Saklıdır. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status