resimler/lifta5mg.webp

Lifta 5 Mg

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699514093428
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 1233 TL

Lifta 5 mg nedir, ne işe yarar gibi sorular ilaç üzerine ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Sağlık sorunları arasında olan cinsel problemler oldukça önemlidir. Çünkü bir çare bulunmaması sosyal üzerine bir süre sonra negatif etkiler gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra kişilerin kendine olan güvenini de olumsuz şekilde etkileyebilir.

Dolayısıyla cinsel sorunlara sahip olan kişiler, her zaman bunları nasıl çözebileceğini merak eder. Günümüzde cinsel sorunlar için farklı ilaçlar sunulmaktadır. Lifta 5 mg da bunlardan bir tanesidir. Bununla birlikte cinsel sorunlarınız varsa, hiçbir zaman dikkatsiz ve bilinçsiz bir şekilde ilaç alınmamalıdır.

Doktorlar ilaçları kişilerin bünyesine, tıbbi öykülere ve gereksinimlere göre reçete etmektedir. Bu nedenle düşüncesiz bir şekilde ilaç almak, cinsel problemlerinize çözüm getirmez. Kişiler her zaman öncelikle doktora giderek muayene olmalıdır.

Eğer bunun sonucunda Lifta reçete edilmişse ve lifta 5 mg 28 tablet en ucuz fiyat ne kadar gibi sorularınız bulunuyorsa, bu yazımızı kontrol edebilirsiniz.

Abdi İbrahimin Ürettiği Lifta 5 mg 28 Tablet Nedir?

Lİfta 5 mg nedir gibi sorular, ilacı kullanmadan önce ne olduğunu öğrenmek için pek çok kişi tarafından sorulur. İlacın prospektüs bilgisi incelendiği zaman etkin maddesinin Tadarafil olduğu görülür. Ek olarak aşağıdaki yardımcı maddeleri de yine prospektüs bilgisine göre yer almaktadır:

 1. Sodyum lauril sülfat
 2. Laktoz granül
 3. Hidrosipropil selüloz (LH11)
 4. Kroskarmeloz sodyum
 5. Mikrokristalin selüloz (PH101)
 6. Magnezyum stearat
 7. Saf su
 8. Aquarius Prime BAT314059 Yellow (hidroksipropil metilselüloz, titanyum dioksit, talk, sarı demiroksit, triasetin)

Lifta 5 mg sarımsı, beyaz renkli film tabletler halindedir. Badem şeklinde olup 28 tabletlik blister ambalajlar içerisindedir.

Tedavi Edici Özelliği İle Bilinen Lifta 5 mg Ne İşe Yarar?

Her ilaç farklı tıbbi sorunlar için reçete edilir. Lifta 5 mg nedir diyorsanız, erkeklerde erektil disfonksiyon tedavisi için yararlanılmaktadır. Bu durum cinsel aktivite için gerekli olan penis sertleşmesinin sağlanmaması yahut sertliğin korunamaması şeklinde tanımlanır.

İlaç fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri sınıfında yer almaktadır. Cinsel uyarıyı takiben Lifta penis içinde kan damarlarının gevşemesine olanak tanır. Böylece kanın penis içine akmasını, neticesinde penisin sertleşmesine imkan sağlar.

Lakin dikkat edilmesi, bilinmesi gereken bazı durumlar da yer almaktadır. Kişilerin sertleşme problemleri yer almıyorsa, Lifta 5 mg da işe yaramaz. Aynı zamanda cinsel uyarı yer almıyorsa tek başına yine etkisini göstermez.

Bu bakımdan kişiler, partnerleri ile buna yönelik olarak tedavi görmüyor gibi hareket etmelidir. Kişilerin ayrıca Lifta’nın kullanılmaması gereken durumları da bilmesi şarttır.

Lifta 5 Mg Hangi Olumsuz Durumlarda Kullanılmamalı?

Her ilacın kullanılmaması gereken bazı durumlar vardır. Lifta 5 mg için de bu durum geçerlidir. İlacın prospektüs bilgisi incelendiği zaman şu gibi durumların olduğu görülür:

 1. Tadarafil yahut ilacın içinde mevcut olan yardımcı maddelerden birine yönelik olarak alerji olması
 2. Herhangi bir formda organik nitrat yahut amil nitrit gibi nitrik oksit içeren ilaçlar kullanılması
 3. Ciddi bir kalp rahatsızlığı olması yahut yakın zamanda bir kalp krizi geçirilmesi
 4. Yakın zamanda felç geçirilmesi
 5. Tansiyonunuz çok düşükse yahut kontrol altına alınamamış yüksek tansiyon mevcutsa
 6. Göz felci olarak da belirtilen Non-Arteritik Anterior İskemik Optik Nöropati sebepli görme kayıplarının olması

Bunlara ek olarak Lifta 5 mg dikkatli şekilde kullanım gerektiren bazı durumlara da sahiptir. Bunlar da ilacın prospektüs bilgisinde yer almakta olup aşağıda olduğu şekilde gözlemlenir:

 1. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği, kemik iliği kanseri, kan hücrelerinin kanseri ya da peniste şekil bozukluğu olması
 2. Ciddi karaciğer problemleri olması
 3. Ciddi böbrek rahatsızlığı olması

Bu bakımdan Lifta 5 mg tüm ilaçlarda olduğu gibi bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır. Reçetesiz şekilde Lifta kullanılmaması gerekir. Bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanımının, kişilerin sağlık sorunlarına çözüm getirmeyeceği  unutulmamalıdır.

Lifta 5 mg 28 Tablet Kullananların Yorumları Nasıl?

Lİfta 5 mg yorum ilacı almadan önce pek çok kişi tarafından merak edilir. Özellikle daha önce Lifta kullanan kişilerin nasıl sonuçlar aldığı bu çerçevede sıklıkla merak edilir. Eğer internet üzerinden bir araştırma yaparsanız, bu konu hakkında çok sayıda bilgiye ulaşmanız, detaylı şekilde öğrenmeniz mümkündür.

Ancak ilaçlarda kullanıcı yorumlarının dikkatli bir şekilde okunması, değerlendirilmesi gerekir. Çünkü bazı kişiler doktora gitmeden, reçetesiz şekilde bunları alıp kullanmış olabilir. Bu gibi durumlarda etkisi görülmeyebilir yahut yan etkiler yaşanabilir.

Dolayısıyla Lifta 5 mg 28 tablet kullanıcı yorumları kolay bir şekilde internet üzerinden bulunabilecek olsa da dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerekir. İlaçlar her zaman doktor reçetesi ile kullanılmalıdır.

Eczanelerde ve Online Lifta 5 mg 2024 Fiyatları Ne Kadar?

Lifta 5 mg fiyat ne kadar gibi sorular, ilacın güncel olarak fiyatlarını öğrenmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur.

Eğer Lifta 5 mg 28 tablet fiyat ne kadar diyorsanız, yıllara göre farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla fiyat bilgisi almak isteyen kişilerin en yakın eczanelere gitmesi tavsiye edilir. İnternetten genel anlamda incelendiği zaman, 2024 yılında fiyatın 2.239 TL olduğu görülmektedir.

Ancak belirttiğimiz üzere senelere göre değişebileceği için güncel olarak takipler de düzenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Daha detaylı fiyat takibini buradan da yapabilirsiniz.

Lifta 5 mg Nasıl Kullanılır? Lifta Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Her ilacın kullanım şekli farklıdır. Bu nedenle insanlar hangi ilacın nasıl kullanıldığını sıklıkla sorar. Burada ilaçların hastalara özel bir şekilde reçete edildiği, kullanımın da bu sebeple kişiden kişiye fark edebileceği bilinmelidir. İlaçlar her zaman doktorların reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır.

Lifta 5 mg kullanımı incelendiği zaman aç ya da tok karnına kullanılabileceği görülür. Ancak kadınların ve 18 yaşından küçük olan erkeklerin kullanımı için uygun değildir.

Lifta 5 mg ne kadar süre kullanılmalı diyorsanız, günde bir kere kullanılan Lifta haftada iki ya da daha sık cinsel aktivite beklentisi olan erkekler için uygun bir yapıya sahiptir. Tavsiye edilen her gün aynı saatte alınan dozdur.

Kişilerin ilaç kullanımına verilen tepkilerine göre doz ayarlamalarını değiştirebilir. İlaç ağız yoluyla, kullanılmakta olup tablet bir bütün şeklinde yutulur. Günde bir kere alınan ilaç, günün 24 saati içinde cinsel uyarı olduğu herhangi bir zaman ereksiyona yardımcı olur. Ancak belirttiğimiz üzere cinsel uyarı yer almıyorsa işe yaramaz.

Bunun yanı sıra kişilerin, alkol kullanımının sertleşme yeteneğini etkileyebileceğini unutmaması gerekir. Lifta 5 mg prospektüs bilgilerine göre özel kullanımı yer almamakta olup günde bir kereden fazla alınmamalıdır. Eğer kullanılması gerekenden fazla alınmışsa doktorunuza görünmelidir.

Lifta 5 mg Nasıl Saklanmalıdır?

Tüm ilaçların dikkatli ve güvenli bir şekilde saklanması gerekir. Lifta 5 mg için de bu durum geçerlidir. Ürünün prospektüs bilgisinde saklama ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Buna göre çocukların erişemeyeceği, göremeyeceği yerlerde korunmalıdır.

Lifta tabletler nemden muhafaza edebilmek için orijinal ambalajında, 25 derece altındaki oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Ayrıca kişiler her ilacın bir son kullanım tarihi olduğunu da hatırlamalıdır.

Bu nedenle Lifta 5 mg tabletin son kullanım tarihi geçmişse kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Diğer Makaleler

Hot V Active 50 Ml
Hot V Active 50 Ml

HOT V-Activ Uyarıcı Sprey, kadın cinsel uyarılma bozukluğunun tedavisine yardımcı olmak için tasarlanmış devrim niteliğinde bir üründ&u...

Devamını Oku
Combo 100 Mg
Combo 100 Mg

Combo 100 mg film kaplı tablet ağızdan alınmaktadır. İlacın etin maddesi 100 mg sildenafile eşdeğer 140.45 mg sildenafil sitrattır. Bun...

Devamını Oku
Lady Vigor 30 Tablet
Lady Vigor 30 Tablet

İspanya'da üretilen yenilikçi bir kadın uyarılma hapı olan Lady Vigor 30 Tablet, kadınların cinsel soğukluk ve cinsel ilişki korkusuyla m&uu...

Devamını Oku
© Tüm Hakları Saklıdır. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status