resimler/lifta20mg.webp

Lifta 20 Mg

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699514090137
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 1322 TL

Lifta 20 mg nedir gibi sorular, ilacın ne olduğunu bilmek isteyen kişiler tarafından sık sık sorulan bir konudur. İlaç cinsel problemler yaşayan erkekler için reçete edilir.

Cinsel problemler önemli sağlık sorunları arasında yer alır. Çünkü beraberinde kişilerin kendine olan özgüvenlerini yitirmelerini de getirebilir. Ayrıca kişinin sosyal yaşantısı hakkında da negatif etkiler bulundurabilir.

Bu nedenle cinsel sorunlardan mustarip olan erkekler, bunları nasıl çözüme kavuşturacağını merak ederek ne gibi ilaçların olduğunu aramaya başlar. Lifta 20 mg bu kapsamda olan seçeneklerden biridir, ancak kişiler tüm ilaçların hastalara özel şekilde reçete edildiğini unutmamalıdır.

Hekimler kişilerin tıbbi öyküsüne, bünyesine, ihtiyaçlarına göre özel şekilde ilaç reçete etmektedir. Bu bakımdan bilinçsiz olarak ilaç kullanmak, sağlık sorunlarına aranan çözümleri getirmeyebilir. Dolayısıyla cinsel sorunlarınız bulunuyorsa, doktora giderek muayene olmak gerekir.

Performans Arttırıcı Lifta 20 mg Nedir?

Lifta 20 mg nedir gibi sorular, ilacı yakından bilmek isteyen kişiler tarafından sık sık sorulur. Prospektüs bilgisinde ilacın içeriği hakkında bilgiler yer almaktadır. Bunlar incelendiği zaman, etkin maddesinin Tadarafil olduğu görülür. Ayrıca yardımcı maddeleri ise şöyledir:

 1. Sodyum lauril sülfat
 2. Laktoz granül
 3. Hidrosipropil selüloz (LH11)
 4. Kroskarmeloz sodyum
 5. Mikrokristalin selüloz (PH101)
 6. Magnezyum stearat
 7. Saf su
 8. Aquarius Prime BAT314059 Yellow (hidroksipropil metilselüloz, titanyum dioksit, talk, sarı demiroksit, triasetin)

Tüm bu içerikler, ilacın prospektüs bilgisinde yer almaktadır. Lifta 20 mg yapısı da ayrıca bilinmelidir. İlaç yapı olarak badem şeklinde olup, sarımsı, beyaz renkli film tabletler şeklindedir.

Lifta 20 mg Ereksiyon Sorununa Ne Gibi Fayda Sağlar?

Lifta 20 mg ne işe yarar gibi sorular, günümüzde pek çok kişi tarafından sorulan konular arasındadır. İlacın prospektüs bilgisinde neden kullanıldığı yer almaktadır. Buna göre ilaç, erkeklerde erektil disfonksiyon tedavisi için reçete edilmektedir.

Erektil disfonksiyon ise cinsel aktivite için gerekli penis sertleşmesinin yaşanmaması veya sertliğin korunamamasıdır. Lifta’nın bu kullanımı bakımından kadınlar için olan bir ilaç değildir. Fosfodiesteras tip 5 inhibitörleri sınıfında olan ilaç, cinsel uyarıyı sonrasında kan damarlarının gevşemesine olanak tanıyarak çalışmaktadır.

Lifta 20 mg ne işe yarar sorusuna bu şekilde yanıt verilebilecek olsa da, dikkat edilmesi gereken bazı konular da vardır. İlk olarak kişinin sertleşme problemi yer almıyorsa, tek başına Lifta 20 mg da işe yaramaz.

İkinci olarak cinsel uyarı yer almıyorsa tek başına yine ilacın bir etkisi gözlemlenmez. Bu bakımdan bireyler, partnerleri ile ilaç almıyor, sertleşme tedavisi görmüyor gibi hareket etmelidir.

Ereksiyon Sağlanmasına Yardımcı Olan Lifta 20 mg Nasıl Kullanılır?

Her ilacın farklı bir kullanımı bulunur. Bu bakımdan insanlar her zaman bir ilacın nasıl kullanıldığını araştırır. Bilinmesi gereken konu, ilaçların doktorların reçete edilmesi ile kullanıldığıdır. Bu bakımdan bir ilacın kullanımı hastalara göre farklılaşabilir. Bu durum Lifta 20 mg için de geçerlidir.

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Lifta da reçete ile, doktorun size belirttiği şekilde kullanılmalıdır. İlacın prospektüs bilgisine bakıldığı zaman aç veya tok karna alınabildiği görülür. İlaç 18 yaşından küçük erkeklerin kullanımı için değildir.

İlacın kullanım şekline bakıldığında ise günde bir kere kullanıldığı görülür. Özellikle haftada 2 veya daha fazla cinsel aktivite beklentisi mevcut erkekler için uygundur. Her gün aynı saatte alınan doz önerilir. Bununla birlikte hastaların ilaca tepsisine göre kullanım dozları farklılaşabilir.

Lifta 20 mg ilaç yolu ile ağızdan alınır. Tablet bütün halinde su ile birlikte yutulur. Günde bir kez alınması ardından 24 saat içinde cinsel uyarı olduğu zaman, ereksiyona olanak tanır. Ayrıca kişiler alkolün sertleşme yeteneğini etkileyebileceğini unutmamalıdır.

Lifta 20 Mg 4 Tablet Kullanılmaması Gereken Durumlar Neler?

İlaçlar sağlık sorunlarına yönelik olarak reçete edilse bile her ilacın kullanılmaması gereken bir takım durumlar vardır. Lifta için de bu durum görülmektedir. Prospektüs bilgisine bakıldığı zaman şu gibi hallerde kullanılmaması gerektiği görülür:

 1. Tadarafil yahut ilacın içinde mevcut olan yardımcı maddelerden birine yönelik olarak alerji olması
 2. Herhangi bir formda organik nitrat yahut amil nitrit gibi nitrik oksit içeren ilaçlar kullanılması
 3. Ciddi bir kalp rahatsızlığı olması yahut yakın zamanda bir kalp krizi geçirilmesi
 4. Yakın zamanda felç geçirilmesi
 5. Tansiyonunuz çok düşükse yahut kontrol altına alınamamış yüksek tansiyon mevcutsa
 6. Göz felci olarak da belirtilen Non-Arteritik Anterior İskemik Optik Nöropati sebepli görme kayıplarının olması

Bu bakımdan tüm ilaçlarda olduğu gibi bilinçsiz ve reçetesiz kullanılmamalıdır. Ek olarak Lİfta 20 mg dikkatli kullanılması gereken bazı durumlara da sahiptir. Bunlar da genel anlamda şöyle verilmektedir:

 1. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği, kemik iliği kanseri, kan hücrelerinin kanseri ya da peniste şekil bozukluğu olması
 2. Ciddi karaciğer problemleri olması
 3. Ciddi böbrek rahatsızlığı olması

Bu nedenle Lifta 20 mg ne işe yarar cinsel problemlerden mustarip olan erkeklere reçete edilen bir ilaç olsa da bilinçsiz ve doktor muayenesi olmadan kullanılmamalıdır.

Lifta 20 mg 4 Tablet Hakkında Yorumlar Nelerdir?

Lifta 20 mg hakkında yorumlar nasıl? Bir ilacı kullanmadan önce insanlar, daha önce onu alan kişilerin ne gibi durumlar tecrübe ettiğini sık sık sorar. Eğer daha önce Lifta ilacını kullanan kişilerin ne gibi yorumlar yaptığını merak ediyorsanız, küçük bir internet araması aracılığıyla merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtını bulmanız mümkündür.

Bununla beraber okumuş olduğunuz yorumlar dikkatli bir şekilde değerlendirilmedir. Zira cinsel sorunlardan mustarip olan kişiler doktora gitmeden Lifta kullanmışsa yan etkileri yaşanabilir ya da herhangi bir durum gözlemlenmeyebilir.

Bu nedenle Lifta 20 mg hakkında yorumlar internet üzerinden kolay bir şekilde bulunabilecek olsa da dikkatli olmak şarttır. Sağlık sorunlarınız bulunuyorsa, her zaman ilaçlar doktor reçetesi ile beraber kullanılmalıdır.

İnternette Lifta 20 mg 2024 Fiyatı Kaç Türk Lirasıdır?

Lfta 20 mg fiyat ne kadar? İlaçların kaç TL olduğu satın alma öncesinde birçok kişi tarafından merak edilir. Her ilacın fiyatı farklı olduğu gibi yıllara göre de değişebilir. Örnek olarak Lifta 20 mg fiyat 2021 bugüne göre farklı olabilir.

Lifta 20 mg eczane fiyatı için de bu durum geçerlidir. En yakın eczaneye giderek bunun hakkında bilgi alabilirsiniz. Genel anlamda incelendiği zaman 2024 yılında 1.322 TL olduğu görülmektedir. Bununla birlikte güncel olarak Lifta fiyatlarının takip edilmesi tavsiye edilir.

Lifta 20 mg 4 Tablet Hap Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Her ilacın dikkatli ve özenli bir şekilde korunması, saklanması gerekir. Bu durum lifta 20 mg için de geçerlidir. İlacın prospektüs bilgisine muhafazanın nasıl yapılması gerektiği üzerine ilgili bilgiler yer almaktadır.

Bu incelendiği zaman çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği bir yerde korunması gerektiği görünmektedir. Neme karşı koruyabilmek için orijinal ambalajında bulunmalıdır. İçerisinde bulunduğu oda sıcaklığı ise 25 derece altında olmalıdır.

Ayrıca tüm ilaçların bir son kullanım tarihi olduğu da hatırlanmalıdır. Bu Lifta 20 mg için de geçerli bir durumdur. Eğer son kullanım tarihi geçmişse Lifta kullanılmamalıdır. Ek olarak ilacın kendisinde, ambalajında ya da paketinde herhangi bir zarar da olmamalıdır.

Copyright - 2024 Tum Haklari Saklidir. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status