resimler/hardcis20mg.webp

Hardcis 20 Mg

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699525099013
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: Deva Holding A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 1220 TL

Hardcis 20 mg nedir gibi sorular, bu ilacı yakından öğrenmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulan konular arasındadır. Cinsel problemler her insanın yaşantısında büyük bir öneme sahiptir. Çünkü cinsel problemler bir süre sonra kişilerin sosyal hayatını olumsuz etkileyebilir.

Bunun yanı sıra kişilerin kendine olan özgüvenine de negatif yönde etkide bulunabilir. Bu bakımdan cinsel sorunlar oldukça önemlidir. Bu problemleri yaşayan kişiler, bunlara bir çözümü doğal olarak merak ederek araştırır.

Günümüzde cinsel problemlere yönelik olarak reçete edilen çok sayıda ilaç vardır. Hardcis 20 mg da bunlardan bir tanesidir. Ancak hatırlanması gereken bir durum, hiçbir ilacın bilinçsiz şekilde kullanılmaması gerektiğidir.

Çünkü doktorlar ilaçları kişilerin durumu, ihtiyaçları, tıbbi öyküsü, geçmişte ve güncel olarak yaşadığı hastalıkları ve aldığı diğer ilaçları göz önünde bulundurarak reçete eder. Kullanım şekli de bunlara göre farklılaşabilir. Bu bakımdan cinsel sorunlarınız varsa, bilinçsiz şekilde Hardcis 20 mg kullanmak ihtiyaçlarınıza yanıt vermeyebilir.

Dolayısıyla cinsel sorunları olan kişiler, öncelikle hastaneye giderek doktora muayene olmalıdır.Hardcis 20 mg reçete edilmişse bundan sonra temin edilerek, hekiminizin belirttiği üzere kullanım görebilir.

Tadalafil Etken Maddeli Hardcis 20 Mg Nedir?

Hardcis 20 mg nedir sorusu, ilacı yakından tanımak isteyen kişiler tarafından yağın bir şekilde sorulur. İlacın prospektüs bilgileri incelendiği zaman, etkin maddesinin tadarafil olduğu gözlemlenir. Bunun yanı sıra mevcut olan bir takım yardımcı maddeleri de yer alır:

 1. Laktoz monohidrat
 2. Kroskarmelloz sodyum
 3. Hidrosipropil selüloz
 4. Sodyum lauril sülfat
 5. Magnezyum stearat
 6. Opadry II sarı 32K200009
 7. Laktoz Monohidrat
 8. HPM 2910/Hipromelloz 15eP
 9. Triasetin
 10. Titanyum dioksit
 11. Sarı demir oksit
 12. Talk

Hardcis 20 mg yapı olarak sarı renkli, film kaplı tabletler şeklindedir. Biçimi badem olup bir yüzünde 20 işareti yer alır.

Hardcis 20 mg Erkeklerin Kullanımında Ne İşe Yarar?

Hardcis 20 mg ne işe yarar, ilacın neden reçete edildiğini öğrenmek isteyen kişiler tarafından yaygın bir şekilde sorulur. İlaç yetişkin erkeklerde erektil disfonksiyon tedavisi için yararlanılır. Bu durum, cinsel aktivite için gerekli penis sertleşmesinin sağlanamaması yahut sertliğin korunmaması olarak açıklanır.

İlaç fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri olarak adlandırılan ilaç sınıfı arasındadır. Cinsel uyarı ardından Hardcis 20 mg penis içerisinde mevcut kan damarlarının gevşemesine yardımcı olur. Böylece kanın penisi içerisine akışına olanak tanır. Sertleşme de bunun sonucunda gerçekleşir.

Lakin bir sertleşme probleminiz yer almıyorsa, Hardcis’in bir etki yapmayacağı hatırlanmalıdır. Ek olarak cinsel uyarı yer almıyorsa, Hardcis de tek başına işe yaramaz. Bu bakımdan kişiler partnerleri ile tedavi görmüyor gibi hareket etmelidir.

Hardcis 20 mg ne işe yarar sorusuna bu şekilde yanıt verilebilir. Ancak hatırlanması gereken bahsettiğimiz şekilde bilinçli şekilde kullanılması gerektiğidir. Eğer doktor kontrolü olmadan alınırsa yan etkileri olabilir, farklı sorunlara neden olabilir ya da etkisi yaşanmayabilir.

Hardcis 20 mg Kullananların Yorumları Nasıl?

İlaçların kullanıcı yorumları, özellikle daha önce onu kullanan kişilerin nasıl sonuçlar aldığını öğrenmek için sorulur. Böylece kişilerin problemlerine bir cevap sunup sunmadığını öğrenmek istenir. Pek çok ilaçta olduğu gibi cinsel problemlere yönelik ilaçlarda da bunlar düşünülür.

Hardcis 20 mg yorumları nasıl diyorsanız, küçük bir Google araması yaparak bu konuda pek çok yoruma, sonuca ulaşabilirsiniz. Ardından her birini tek tek okuyarak, aradığınız soruların yanıtlarını zorluk çekmeden alabilirsiniz.

Bununla beraber ilaçların kullanıcı yorumlarında her zaman dikkat etmek gerekir . Çünkü bir kişi ilacı doktor reçetesi ile almamışsa etkileri gözlemlenmeyebilir yahut yan etkileri yaşanabilir. Ayrıca doktorun söylendiği şekilde kullanmamak da bu durumlara yol açabilir. Dolayısıyla yorumlar, kişileri hatalı bir şekilde yönlendirebilir. Hardcis 20 mg yorumları için de bu durum geçerlidir.

Eğer cinsel sorunlarınız varsa ve bunlara yanıt, çözüm arıyorsanız her zaman önce doktora gidilmeli, muayene olunmalıdır. Hardcis reçete edilmişse bu hekimin belirttiği biçimde kullanılmalıdır.

Hardcis Kullanılmaması Gereken Durumlar Neler?

Her ilacın kullanılmaması gereken bazı haller, durumlar vardır. Bu nedenle kişiler her zaman bilinçli olmalı, reçetesiz ilaç almamalıdır. Hardcis 20 mg için de bu durum geçerlidir. İlacın prospektüsüne göre şu gibi durumlarda kullanılmaması gerekir:

 1. Tadarafil ya da ilacın yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı kişilerin alerjisi olması
 2. Herhangi bir formda organik nitrat ya da amil nitrik gibi, nitrik oksit bulunduran ilaçlar kullanılması
 3. Ciddi kalp rahatsızlık olması ya da yakın zaman içerisinde kalp krizi geçirilmesi
 4. Stabil olmayan göğüs ağrısı veya cinsel birleşme esnasında göğüs ağrısı olması
 5. Son 6 ay içerisinde New York Heart Association sınıflandırmasına göre Sınıf 2 veya daha ağır kalp yetmezliği olmuşsa
 6. Kontrol edilemeyen kalp bozukluğu varsa
 7. Yakın zaman içerisinde felç geçirilmişse
 8. Göz felci olarak da belirtilen Non-Arteritik Anterior İskemik Optik Nöropati sebebiyle görme kaybı olmuşsa
 9. Riosiguat kullanılıyorsa

İlacın prospektüs bilgilerine göre bu durumların hepsi Hardcis 20 mg kullanılmaması gereken haller içerisindedir. Ek olarak dikkatli kullanımı tavsiye edilen durumlar da mevcuttur. Bunlar yine aşağıda olduğu gibidir:

 1. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği, kemik iliği kanseri, kan hücrelerinin kanseri ya da peniste şekil bozukluğu olması
 2. Ciddi karaciğer problemleri olması
 3. Ciddi böbrek rahatsızlığı olması
 4. Peniste herhangi bir cinsel isteğe bağlı olmadan, sık ve uzun süreli sertleşme olması

Bu gibi durumlar Hardcis 20 mg ilacının dikkatli kullanılması gereken durumlar arasındadır.

Hardcis 20 mg 2024 Yılı Fiyatı Ne Kadar?

Hardcis 20 mg eczane fiyatı 1221 TL'dir.

Bu bakımdan Hardcis 20 mg fiyat ne kadar diyorsanız bu durumları göz önünde bulundurarak, güncel olarak tekrar bakmanız tavsiye edilir.

Hardcis 20 Mg Nasıl Kullanılır? Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Tüm ilaçlar bahsettiğimiz gibi doktor reçetesi ile kullanılmalı, hekimin belirttiği kullanım şeklinin dışarısına çıkılmamalıdır. Hardcis 20 mg için de bu durum geçerlidir. Ürünün prospektüs bilgisi incelendiği zaman, kadınların ya da 18 yaş altı olan erkeklerin kullanımı için tasarlanmadığı gözlemlenir. Dolayısıyla buna karşı dikkatli olunması şarttır.

İlacın kullanım şekline bakıldığında, prospektüs bilgisinde aç ya da tok karna kullanılabileceği görülmektedir. Genel anlamda cinsel aktiviteden minimum 30 dakika kadar önce alınan 10 mg tavsiye edilir. Günlük kullanım ise en fazla 1 doz olarak belirtilmektedir. Sürekli günlük kullanım için tavsiye edilmez.

Hardcis 20 mg erkeklerde ağız yoluyla kullanılır. Tablet bir bütün olarak bir miktar su ile beraber alınır. Özel kullanımı yer almamakta olup, kullanılması gerekenden fazla alınmışsa doktora görünmelidir.

Hardcis Nasıl Saklanmalı?

Tüm ilaçların evde dikkatli ve özenli bir şekilde saklanması gerekir. Hardcis 20 mg için de bu durum geçerlidir. İlacın prospektüsüne bakıldığı zaman çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmesi gerektiği görülür. Nemden korumak için orijinal ambalajı içerisinde, 25 derece altındaki oda sıcaklığında saklamalıdır.

Ayrıca ilaçların da bir son kullanım tarihi vardır. Hardcis 5 mg için de bu durum geçerlidir. Her zaman son kullanım tarihine bakılmalı, bununla uyumlu kullanılmalıdır. Eğer ürün veya onun ambalajında bir takım bozukluklar fark edilirse kullanılmamalıdır. 

Diğer Makaleler

Deadly Shark 25000 Geciktirici Sprey
Deadly Shark 25000 Geciktirici Sprey

Daha uzun bir zevk gecesi için Delay 25000 Sprey tam size göre! Almanya'dan gelen bu doğal ve tamamen güvenli ürünün sta...

Devamını Oku
Ferrari Geciktirici Hap
Ferrari Geciktirici Hap

Ferrari hap sildenafil 30 tablet ürünleri erkeklerde oluşan iktidarsızlık ve buna bağlı olarak yaşam ürünleridir. İ...

Devamını Oku
Cialis 600 Mg Tadalafil 30 Tablet
Cialis 600 Mg Tadalafil 30 Tablet

Cialis 600 Mg: İlaç Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Cialis, cinsel performans ile ilgili sorunları olan erkekler için FDA onaylı...

Devamını Oku
© Tüm Hakları Saklıdır. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status