resimler/flynta5mg.webp

Flynta 5 Mg

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699680091129
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: İlko İlaç San. ve Tic. A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 1178 TL

Flynta etkin madde olarak tadarafil içeren bir ilaçtır. Ağızdan kullanılmakta olan film tablet içine yardımcı madde olarak prospektüs bilgisine göre şunlar vardır:

 1. Laktoz monohidrat
 2. Kroskarmelloz sodyum
 3. Hidrosipropil selüloz LH 11
 4. Hidrosiproil selüloz EF
 5. Mikrokristalin selüloz PH 102
 6. Sodyum lauril sülfat
 7. Magnezyum stearat
 8. Hipromelloz
 9. Triasetin
 10. Titanyum dioksit E171
 11. Sarı demir oksit E172
 12. Talk

Flynta içinde mevcut olan etkin veya yardımcı maddelere karşı alerji, hassasiyet bulunuyorsa kullanılmamalıdır. İlaç sadece doktor reçetesi ile bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır. Tedavi süreci de doktorun planına göre olmalıdır.

Flynta 5 Mg Nedir Ve İşe Yarar?

Flynta ne işe yarar, neden kullanılır gibi sorular birçok kişi tarafından sorulur. Sarı renkli badem şeklinde olan Flynta yetişkin erkeklerde kullanılır.

Erektil disfonksiyon tedavisinde yararlanılan bu ilaç, fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri arasındadır. Erektil disfonksiyon cinsel aktivitede penis sertleşmesinin korunmaması veya sağlanamamasıdır. Penis içine mevcut kan damarlarının gevşeterek, kanın penis içine akmasına olanak tanır. Böylece sertleşme de oluşur. Eğer Flynta hap ne işe yarar diyorsanız genel anlamda böyledir.

Lakin buna yönelik bir problem yoksa Flynta’nın işe yaramayacağı unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra cinsel uyarı bulunmuyorsa, Flynta 5 mg ilacın etki etmeyeceği, işe yaramayacağı unutulmamalıdır.

Cinsel sorunlar farklı problemlerden dolayı meydana gelebilir. Bu bakımdan reçetesiz ilaç kullanmak size çözüm sunmaz. Dolayısıyla bu gibi şikayetleriniz varsa ilk olarak doktora giderek muayene olunmalıdır.

Bundan sonra hekim Orcafil ya da farklı bir ilaç reçete edebilir. Kişiler reçete edilen ilacı belirtildiği gibi kullanmalıdır.

Flynta 5 mg Nasıl Kullanılır?

Flynta hap hekimler tarafından hastalara göre özel şekilde reçete edilir. Bu nedenle cinsel problemleriniz bulunuyorsa önce doktora gidilmeli ve muayene olunmalıdır. Flynta 5 mg 28 tablet da bu kapsamda, doktorun reçetesine göre kullanılmalıdır.

Prospektüs bilgisine göre aç ya da tok karnına alınabilmekte olup tavsiye edilen cinsel aktiviteden en az 30 dakika önce alınmasıdır. Günlük maksimum bir doz alınmalıdır. Bunun dışında etkisini 36 saate kadar gösterebilir.

Bununla birlikte cinsel uyarı olması gerektiği unutulmamalıdır. Eğer cinsel uyarı bulunmuyorsa işe yaramayacağı unutulmamalıdır. Dolayısıyla partneriniz ile sertleşme tedavisi almıyor gibi davranmalıdır.

Flynta hap uygulama metodu ve yolu ise ağızdandır. Bir miktar suyla bütün olarak alınır.

Flynta Hap Yan Etkileri Neler?

Flynta 5 mg yan etkileri olduğu için bilinçsiz alınmamalıdır. Prospektüs bilgisi kapsamında bunlar çok seyrek, seyrek, yaygın olmayan, yaygın, çok yaygın ve bilinmiyor gibi sıklıklarda gözlemlenebilir. Yan etkilerin içerinde,

 1. Baş Dönmesi,
 2. Mide Ağrısı,
 3. Bulantı,
 4. Kusma,
 5. Reflü,
 6. Bulanık Görme,
 7. Göz Ağrısı,
 8. Nefes Almada Zorluk,
 9. İdrarda Kan Varlığı,
 10. Uzamış Sertleşme,
 11. Çarpıntı Hissi,

Dahil birçok durum vardır. Eğer Flynta hap yan etkileri gözlemlenirse, en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Diğer yandan eğer farklı bir destekleyici ürün kullanmak isterseniz Degra 100 mg gibi ürünler de sertleşme problemlerinde etkilidir.

Flynta 5 mg Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

Her ilacın kullanılmaması greeken bazı durumlar vardır. Flynta hap için prospektüs bilgisine göre bunlar aşağıda olduğu gibidir:

 1. Tadarafil ya da Flynta içinde bulunan yardımcı maddelerden birine yönleik alerji olması
 2. Herhangi bir formda organik nitrat ya da amil nitrit tarzı nitrik oksit bulunduran ilaçlar kullanılması
 3. Ciddi kalp rahatsızlığı olması ya da yakın zamanda kalp krizi geçirilmesi
 4. Stabil olmayan göğüs ağrısı ya da cinsel birleşme esnasında göğüs ağrısı olması
 5. Son 6 ay içinde New York Heart Association sınıflandırması kapsamında Sınıf 2 veya daha ağır kalp yetmezliği olması
 6. Kontrol edilemeyen kalp ritim bozukluğu olması
 7. Yakın zamanda felç geçirilmesi
 8. Göz felci olarak da tanımlanan NAION sebepli görme kaybınızın olması
 9. Riosuguat kullanılması

Flynta hap bu sebeple dikkatli şekilde kullanılmalı, bilinçsiz şekilde alınmamalıdır.

Flynta 5 mg Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar

Flynta 5 mg hap dikkatli kullanılması gereken bir ilaçtır. Prospektüs bilgisine çerçevesinde şu gibi durumlarda dikkatli şekilde kullanılmalıdır:

 1. Ciddi karaciğer problemi olması
 2. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği, kemik iliği kanseri, kan hücrelerinin kanseri ya da peniste şekil bozukluğu olması
 3. Ciddi böbrek rahatsızlığı olması
 4. Peniste herhangi bir cinsel isteğe bağlı olmadan sık ve uzun süreli sertleşme olması

Tüm bunların yanı sıra cinsel aktivite kalbe ekstra zorlama getirir. Bu nedenle kalp rahatsızlığı olanlarda olası riskler yer alır. Bu nedenle kalp problemleri varsa doktorunuz bunun hakkında bilgilendirilmelidir.

Flynta 5 Mg 28 Tablet Kullanıcıların Yorumları?

Flynta kullananlar ilaç hakkında ne diyor gibi sorular pek çok kişi tarafından sorulur. Eğer internet üzerinden bir arama yaparsanız, bu konu hakkında birçok yoruma ulaşmanız mümkündür.

Ancak bu durumlar dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Flynta kullanıcı yorumları kolayca bulunabilecek olsa da hatalı kullanan, reçeteli şekilde almayan ya da doktorun belirttiği tedavinin dışına çıkanlar yan etkileri gözlemleyebilir veya hiçbir etki göstermeyebilir.

Bu nedenle Google üzerinden kolay bir şekilde bulunabilecek olsa da dikkatli olunması şarttır.

Flynta 5 Mg 28 Tablet Fiyatı Ne Kadar?

Flynta fiyat ne kadar? İlaçların ne kadar olduğu birçok kişi tarafından merak edilir. İlaçların fiyatları her sene farklılaştığı için en yakın eczaneye giderek, Flynta 5 mg eczane fiyatı 1178 Türk Lirasından Başlamaktadır. 

Copyright - 2024 Tum Haklari Saklidir. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status