resimler/flynta20mg.webp

Flynta 20 Mg

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699680091150
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: İlko İlaç San. ve Tic. A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 1251 TL

Flynta 20 mg film tablet ağızdan kullanılan bir ilaçtır. Etkin maddesi tadarafil içerir. Bunun yanı  sıra yardımcı maddeleri prospektüs bilgisine göre şöyledir:

 1. Laktoz monohidrat
 2. Kroskarmelloz sodyum
 3. Hidrosipropil selüloz LH 11
 4. Hidrosiproil selüloz EF
 5. Mikrokristalin selüloz
 6. Sodyum lauril sülfat
 7. Magnezyum stearat
 8. Hipromelloz
 9. Triasetin
 10. Titanyum dioksit E171
 11. Sarı demir oksit E172
 12. Talk

Flynta içerisinde bulunan maddeler bu şekildedir. Eğer içerisinde bulunan etkin ya da yardımcı maddelere karşı alerjiniz varsa alınmamalıdır. Tüm ilaçlarda olduğu gibi bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır.

Flynta 20 Mg Ne İçin Kullanılır?

Flynta ne için kullanılır? Her ilacın kullanımı farklı amaçlara yöneliktir. Bu nedenle hangisinin ne işe yaradığı insanlar tarafından sorulur. Sarı renkli badem şeklinde film kaplı tabletler halinde olan ilaç, yetişkin erkeklerde erektil diskonksiyon tedavisi için kullanılır. Bu cinsel aktivite için penis sertleşmesinin sağlanamaması ya da korunamaması halidir. İlaç fosfotiesteraz tip 5 inhibitörleri olarak adlandırılan ilaç sınıfındadır.

İlacın çalışma şekli penis içinde kan damarlarının gevşemesine olanak tanıyarak, kanın penis içine akmasını sağlar. Sertleşme de bunun sonucunda meydana gelir. Eğer sertleşme problemi yoksa bu ilaç da yardımcı olmaz.

Ayrıca cinsel uyarı olmadığı durumda Flynta 20 mg da işe yaramaz. Ayrıca ilacın kullanım amacı, bilinçsiz bir şekilde kullanabileceğinizi göstermez. Cinsel sorunlar farklı sebeplerden dolayı meydana gelebilir. Bu nedenle doktora gidere muayene olmanız tavsiye edilir. Doktor bünyenizi, sorununuzu ve tıbbi öykünüzü değerlendirdikten sonra size uygun bir ilaç reçete verebilir.

Flynta olmasa bile Afilta 20 mg gibi farklı bir ilaç da size verilebilir. Kişilerin doktorlar yapılan tedaviye sadık kalması gerekir.  

Flynta 20 mg Kullanıcı Yorumları Nasıl?

Flynta 20 mg kullanıcı yorumları, insanlar tarafından ilacı kullanmadan önce sorulabilir. Bu pek çok ilaç için sorulur. Eğer Google gibi bir arama motorundan arama yaparsanız, bu konuda pek çok sonuca kolay şekilde ulaşmanız mümkündür.

Filynta 20 mg kullananlar bu şekilde okunabilecek olsa da dikkatli olunması şarttır. Zira kişiler reçetesiz kullanmış ya da  tedavi planının dışına çıkmışsa  yan etkiler gözlemlenebilir veya etkisi olmayabilir. Böylece kişiler de hatalı düşünebilir.

Flynta 20 mg yorum bulunabilecek olsa da bu nedenle dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. İlaçların kullanımı her zaman doktorların reçete ettiği şekilde gerçekleşmelidir.

Flynta 20 Mg Kullanılmaması Gereken Durumlar Neler?

Flynta 20 mg nedir diyorsanız yukarıdan ne olduğunu ve ne işe yaradığını yukarıdan görebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanılmaması gereken bazı haller de vardır. Bunlar prospektüs bilgisine göre aşağıda olduğu şekilde gözlemlenir:

 1. Tadarafil ya da Flynta içinde bulunan yardımcı maddelerden birine yönleik alerji olması
 2. Herhangi bir formda organik nitrat ya da amil nitrit tarzı nitrik oksit bulunduran ilaçlar kullanılması
 3. Ciddi kalp rahatsızlığı olması ya da yakın zamanda kalp krizi geçirilmesi
 4. Stabil olmayan göğüs ağrısı ya da cinsel birleşme esnasında göğüs ağrısı olması
 5. Son 6 ay içinde New York Heart Association sınıflandırması kapsamında Sınıf 2 veya daha ağır kalp yetmezliği olması
 6. Kontrol edilemeyen kalp ritim bozukluğu olması
 7. Yakın zamanda felç geçirilmesi
 8. Göz felci olarak da tanımlanan NAION sebepli görme kaybınızın olması
 9. Riosuguat kullanılması

Flynta 20 mg film tablet bu gibi durumlarda kullanılmamalıdır.

Flynta 20 mg Tablet Hangi Durumlarda Dikkatli Kullanılmalıdır?

Flynta 20 mg film tabletin bazı durumlarda dikkatli kullanılması gerekir. Cinsel aktivite kalbe ekstra zorlama gerçekleştirdiği için kalp hastalığı bulunanlarda olası risk bulundurur. Dolayısıyla doktorunuz kalp probleminiz hakkında bilgilendirilmelidir.

Bunun yan sıra Flynta prospektüs bilgisine göre şu gibi durumlarda da dikkatli kullanılmalıdır:

 1. Ciddi karaciğer problemi olması
 2. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği, kemik iliği kanseri, kan hücrelerinin kanseri ya da peniste şekil bozukluğu olması
 3. Ciddi böbrek rahatsızlığı olması
 4. Peniste herhangi bir cinsel isteğe bağlı olmadan sık ve uzun süreli sertleşme olması

Bu bakımdan ilacın doktor reçetesi ile kullanılması gerekir.

Flynta 20 Mg Film Tablet Fiyatları Ne Kadar?

Flynta 20 mg fiyatı eczaneye gitmeden önce birçok insan tarafından düşünülür. Eğer aşağıda bulunan tabloyu incelerseniz bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Yıl

Fiyat

2024

1251 TL

2023

749,67 TL

2022

322,02 TL

2021

266,14 TL

 

Flynta 20 mg fiyatı ne kadar diyorsanız tabloya bakarak bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak zaman içinde bunların değişkenlik gösterebileceği de unutulmamalıdır.

Flynta 20 Mg Nasıl Kullanılır?

Flynta 20 mg film tablet nedir kapsamında birçok kişi nasıl kullandığını düşünür. İlaçlar kişilere göre özel reçete edildiği için kullanım kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Hastalar doktorlarının belirttiği tedavi planına uymalı, buna uygun şekilde ilacı almalıdır.

Prospektüs bilgisine göre ilaç aç ya da tok karnına alınabilir. Önerilen doz cinsel aktiviteden minimum 30 dakika önce alınan 10 mg şeklinedir. Günlük 20 en fazla 1 doz alınmalıdır. Ardından 36 saate kadar etkili olabilir. Ancak cinsel uyarı olmadığı durumda işe yaramayacağı bilinmeli, partneriniz ile sertleşme tedavisi almıyor gibi hareket etmeniz gerekir.

Flynta 20 mg uygulama yolu ve metodu ise ağız yoluyla kullanımdır. Bütün olarak bir miktar su ile beraber alınır. İlaç 18 yaşın altındaki çocuklar ve ergenlerin kullanımı için değildir.

Flynta 20 mg Yan Etkileri Neler?

Her ilaçta olduğu gibi Flynta da yan etkilere sahiptir. Bunlar prospektüs bilgisine göre çok yaygın, yaygın, yaygın olmayan seyrek çok seyrek gibi sıklıklarda gözlemlenebilir. Yaygın yan ektiler arasında,

 1. Baş ağrısı,
 2. Sırt ağrısı,
 3. Kas ağrıları,
 4. Kollar ve bacaklarda ağrı,
 5. Yüzde kızarma,
 6. Burun tıkanıklığı,
 7. Hazımsızlık vardır.

Bunun dışında farklı sıklıkta farklı yan etkiler de gözlemlenebilir. Flynta 20 mg film tablet yaygın olmayan yan etkiler arasında şunlara sahiptir:

 1. Baş Dönmesi
 2. Mide Ağrısı
 3. Bulantı
 4. Kusma
 5. Reflü
 6. Bulanık Görme
 7. Göz Ağrısı
 8. Nefes Almada Zorluk
 9. İdrarda Kan Varlığı
 10. Uzamış Sertleşme
 11. Çarpıntı Hissi
 12. Hızlı Kalp Atışı
 13. Yüksek Tansiyon
 14. Düşük Tansiyon
 15. Burun Kanaması Ve Kulaklarda Çınlama
 16. Ellerde, Ayaklarda Ve Bileklerde Şişme
 17. Yorgun Hissetme

Flynta 20 mg bu gibi yan etkilere sahiptir. Ancak bunların dışında olanlar da vardır. Eğer bunlardan bir tanesi gözlemlenirse, en kısa sürede doktora gidilmelidir. Bu bakımdan ilacın bilinçsiz şekilde, doktor gözetimi olmadan kullanılmaması şarttır.

Eğer cinsel sorunlardan mustaripseniz, en kısa sürede doktora gidilmeli ve muayene olunmalıdır. Doktorunuz gerekli muayeneyi yaptıktan sonra size en uygun tedaviyi belirleyebilir. Flynta olmasa bile Orcafil gibi farklı bir ilaç reçete edilebilir.

Flynta Nasıl Saklanmalı?

Flynta 20 mg çocukların görebileceği ve ulaşabileceği yerlerden uzakta muhafaza edilmelidir. Üzerinde son kullanım tarihi yazmakta olup bu geçmişse kullanılmamalıdır. İlaç orijinal ambalajında, 25 derece altındaki oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.

Diğer Makaleler

Playboy 30 Adet
Playboy 30 Adet

Playboy Kapsül hem erkekler hem de kadınlar için özel formülasyonlar sunar; her kutu 30 kapsül içerir...

Devamını Oku
Shogun-X 30 Kapsül
Shogun-X 30 Kapsül

Shogun-X 30 Kapsül Ereksiyon Arttırıcı ve Penis Büyütme Hapı, erektil disfonksiyondan muzdarip erkekler için &oum...

Devamını Oku
Ferrari Geciktirici Hap
Ferrari Geciktirici Hap

Ferrari hap sildenafil 30 tablet ürünleri erkeklerde oluşan iktidarsızlık ve buna bağlı olarak yaşam ürünleridir. İ...

Devamını Oku
© Tüm Hakları Saklıdır. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status