resimler/degra100mg.webp

Degra 100 Mg

 • Etken Maddesi: Sildenafil Sitrat
 • Barkodu: 8699525093509
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: Deva Holding A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 942 TL

Degra 100 mg film tablet ağızdan alınarak kullanılan bir ilaçtır. Her bir film kaplı tablet 100 mg sildenafile eşdeğer  sildenafil sitrat bulundurur. Bunun dışında yardımcı maddeleri de mevcuttur. Prospektüs bilgisine göre bunlar aşağıda olduğu gibidir:

 1. Mikrokristalin Selüloz
 2. Kalsiyum Hidrojen Fosfat (Susuz)
 3. Kroskarmeloz Sodyum
 4. Magnezyum Stearat
 5. İndigo Karmin (E132)
 6. Hidroksipropil Metilselüloz
 7. Laktoz Monohidrat
 8. Titanyum Dioksit (E171)
 9. Triasetin
 10. Sarı Demir Oksit (E172)

Degra ilacın bir yüzünde 100, diğer yüzünde ise DGR yazmaktadır. İlaç yapı olarak mavi, altıgen biçimli bir tablet şeklinde bulunmaktadır.

Degra 100 Mg Nedir ve İşe Yarar?

Degra ne işe yarar, bu ilacın adını duyan kişiler tarafından merak edilebilir. Zira her ilacın kullanım amacı farklılık oluşturur.

Degra’nın prospetüsü incelendiği zaman, ilacın fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri ismi verilen ilaç grubuna dahil olduğu görülmektedir. İlaç peniste olan kan damarlarının gevşemesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede cinsel uyarı sırasında kanın penise akmasını sağlar.

Böylece Degra 100, doğal yolla sertleşmeye yardımcı olur. Ancak ereksiyon sorunlarınız mevcut değilse ilacın kullanılmaması gerekir.

Degra'nın Geciktirici Özelliği Var Mıdır?

Cinsel sorunlar her insanın hayatında önemli bir sorundur. Çünkü kişilerin sosyal hayatını olumsuz bir şekilde etkiler. Cinsel sorunlardan mustarip olan kişiler özgüven düşmesi, stres ya da depresyon yaşayabilir. Gecikme de söz konusu problemlerden bir tanesidir.

Bu kapsamda Degra geciktirir mi diyorsanız, belirttiğimiz üzere ilaç sertleşme için sunulmaktadır. Dolayısıyla bilinçsiz bir şekilde yararlanılmaması, dikkatli kullanılması şarttır. Gecikme sorunları yaşıyorsanız buna yönelik olarak doktora giderek danışmanız, muayene olmanız gerekir.

Degra Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Degra hap kullanmadan önce doktora gitmeniz ve muayene olmanız şarttır. Zira cinsel sorunların sebebi herkeste farklılık gösterir. Bununla sınırlı kalmadan ilaçlar muayene ettikten, kişilerin bünyesi incelendikten sonra reçete edilir.

İlaçları bilinçsiz bir şekilde kullanmak çeşitli komplikasyonlara ve yan etkilere yol açabilir. Bunları önlemek için sadece doktorun reçete etmesi ile kullanılmalıdır. Eğer ilacın etkin ya da yan etkilerine karşı alerjiniz varsa kullanılmamalıdır.

Degra 100 Mg Kullanıcı Yorumları Nasıl?

Degra nedir sorusunu soranlar, sıklıkla kullanıcı yorumlarını da bilmek ister. Onların nasıl deneyimler yaşadığı özellikle düşünülür.

Eğer internet üzerinden Degra 100 mg yorumları hakkında bir araştırma yaparsanız, pek çok Google sonucuna ulaşmanız mümkündür. Bununla birlikte ilaçların kullanıcı yorumları size doğru bilgi vermeyebilir.

Çünkü kişi doktorun belirttiği şekilde kullanmamışsa veya reçetesiz şekilde almışsa yan etkiler ya da komplikasyonlar gözlemlenebilir. Bunun dışında herhangi bir etkisi olmayabilir. İlacın kullanımı hastalara göre de değişebilir.

Bu nedenle Degra 100 mg yorumları dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Tüm ilaçlar gibi Degra da bilinçli, doğru ve reçeteli kullanılmalıdır.

Degra 100 Mg 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Degra eczanelerde genellikle kolayca bulabileceğiniz ürünlerden bir tanesidir. Fiyatlar genellikle her eczanede ortak olsa da zamana zaman, düşük bir olasılıkla farklılaşmada görülebilmektedir. Degra 100 Mg 2024 Eczane fiyatı şu an 942 TL olarak görülmektedir. Ancak bu fiyat sabit bir fiyat değildir ve zaman göre değişebilmektedir. Fiyatı değişimini daha net görebilmek ve takip edebilmek için burayı takipe edebilirsiniz.

Degra 100 mg Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

İlaçların kullanılmaması gereken bazı durumlar vardır. Bu her ilaçta farklılık gösterebilmektedir. Degra 100 mg prospektüs bilgilerine göre bu haller aşağıda olduğu gibidir:

 1. Degra’nın etkin veya yardımcı maddesine karşı alerjik reaksiyonun olması
 2. Amil nitrat ya da butil nitrat gibi nitrik oksit meydana getiren ya da nitrat içeren herhangi bir ilaç alması
 3. Görme kaybı ya da görme bozukluğuna sebep olabilen Non-arteritik anterior iskemik optik nöropati hastalığı olması
 4. Retinitis pigmentoza gibi az görülen belirli bir kalıtsal göz hastalığı olması
 5. İnme ya da kalp krizi geçirmişseniz veya tansiyonunuz düşükse
 6. Ağır bir karaciğer ya da kalp sorununuz mevcutsa

Degra hap bu gibi durumlarda kullanılmamalıdır. Bunların yanı sıra Degra ile beraber sertleşme problemlerine yönelik sunulan farklı ilaçlar alınmamalıdır.

Degra Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar Nelerdir?

Degra hap tüm ilaçlar gibi dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Prospektüs bilgisine göre bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir:

 1. Orak anemisi, lösemi, multipl myelom ya da peniste herhangi bir hastalık veya şekil bozukluğu mevcutsa
 2. Mide ülseri ya da bir kanama bozukluğu yer alıyorsa

Bunların dışında görmenizde ani bir azalma ya da görme kaybı meydana gelirse Degra kullanılması durdurulmalı ve hemen doktorunuza bildirilmelidir. Bu durum ani bir azalma veya sağırlık yaşanması halinde de geçerlidir.

Degra Hap Nasıl Kullanılır?

Degra hap kullanımı hekiminizin size belirttiği şekilde olmalı, bunun dışına çıkılmamalıdır. Prospektüs bilgisine bakıldığı zaman yiyecek ve içecekler ile beraber alındığı zaman etki göstermesi biraz daha uzun sürebilir.

Degra erkekler için sunulan bir ilaçtır ve bu nedenle kadınlar kullanmamalıdır. Hamile ve emziren kadınların kullanımı için değildir. İlaç cinsel aktiviteden yaklaşık olarak 1 saat kadar önce, tabletin bütün olarak bir bardak suyla yutulması şeklinde alınmaktadır.

Degra günde bir kereden fazla alınmamalıdır. Eğer kullanmanız gerekenden fazla almışsanız hemen doktora gidilmelidir.

Ayrıca ilacın 18 yaşın altındaki kişilerde kullanılmaması gerekir. Ek olarak yaşlı hastalarda özel şekilde doz ayarlanması da gerekmez. Karaciğer bozukluğu veya şiddetli böbrek yetmezliği mevcut hastalarda, 25 mg’lık Degra tozu önerilir.

Degra 100 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi Degra’da da yan etkiler yer almaktadır. Prospektüs bilgisine göre bunlar çok yaygın, yaygın, yaygın olmayan, seyrek, çok seyrek ve bilinmiyor şeklinde görülebilir. Degra 100 prospektüs bilgisi incelendiği zaman yan etkileri şu şekildedir:

 1. Baş ağrısı
 2. Yüz kızarması
 3. İdrar yolu enfeksiyonu
 4. Sersemlik hissi
 5. Anormal görüş
 6. Burun tıkanıklığı
 7. Hazımsızlık
 8. Yaygın olmayan
 9. Kusma
 10. Göz hastalıkları, göz arkasında kanama, göz kızarması, göz ağrısı, çift görme, gözde anormallik hissi, konjunktiva hastalıkları, gözyaşı hastalıkları
 11. Düzensiz veya hızlı kalp atışı
 12. Kas ağrısı
 13. Uyku hissi
 14. Dokunma hissinde azalma
 15. Baş dönmesi
 16. Ağız kuruluğu
 17. Göğüs ağrısı
 18. Yorgun hissetme
 19. Deri döküntüsü
 20. Nezle
 21. Baş dönmesi

Bunların dışında farklı Degra yan etkileri de vardır. Bunların her biri farklı sıklıklarda görülebilir. Örnek olarak seyrek sıklıkta şu gibi yan etkileri de mevcuttur:

 1. Yüksek kan basıncı
 2. Düşük kan basıncı
 3. Baygınlık hissi, bayılma
 4. İnme
 5. Burun kanaması
 6. Duymada ani azalma veya işitme kaybı
 7. Aşırı duyarlılık
 8. Kalpte bir çeşit atım bozukluğu

Ayrıca bunların dışında farklı yan etkileri de mevcuttur. Bu nedenle sadece doktor reçetesi ile kullanılmalıdır.

Degra 100 Mg Nasıl Saklanmalıdır?

Degra hap ambalaj üzerinde mevcut olan son kullanım tarihine göre uyumlu bir şekilde alınmalıdır. Eğer üzerinde geçen tarih geçmişse Degra’nın kullanılmaması gerekir. İlaç 25 derece altındaki da sıcaklığında, çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde ambalajı içinde muhafaza edilmelidir.

Bunun yanı sıra, Degra 100 Mg kullanım talimatlarını iyice okumalı ve daha sonra kullanmaya başlamalısınız.

Diğer Makaleler

Remans Delay Geciktirici Sprey
Remans Delay Geciktirici Sprey

İyi hazırlanmış erkekler, konu seks olduğunda güçlü bir ereksiyona sahip olmanın en büyük koz olduğunu bilirler. Cinsel karşı...

Devamını Oku
My Rxtar 650 Bitkisel Geciktirici Hap
My Rxtar 650 Bitkisel Geciktirici Hap

Rxtar, HD şirketi tarafından üretilen ve eczaneler gibi mağazalarda bulunan bitkisel bir gıda takviyesidir. Dört kapsülün her biri o...

Devamını Oku
Dooz Dragon 34000 Geciktirici Sprey
Dooz Dragon 34000 Geciktirici Sprey

Super Dooz, iz bırakmadan hızlı ve güçlü sonuçlar almak isteyen erkekler için mükemmel bir çözümd&u...

Devamını Oku
© Tüm Hakları Saklıdır. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status