resimler/afilta20mg.webp

Afilta 20 Mg

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699502093225
 • Recete Durumu: Normal
 • Firma Bilgi: Sanofi Sağlık Ürünleri Ltd.Şti
 • Güncel Fiyatı: 1281 TL

Afilta 20 mg nedir? Cinsel sorunlar her insanın hayatında oldukça büyük bir sorundur. Zira cinsel konulardan mustarip olan kişiler kendine güvenini kaybedebilir. Bunun yanı sıra sosyal yaşantısı da etkilenir.

Dolayısıyla cinsel problemi olan erkekler, buna yönelik olarak ne yapabileceğini sık sık günümüzde buna yönelik olarak sunulan çok sayıda ilaç vardır. Afilta 20 mg da bunlardan bir tanesidir. Ancak sağlık sorunlarınız bulunuyorsa bilinçsiz şekilde ilaç kullanmak, sağlık sorunlarınıza çözüm getirmez.

İlaçlar hastalara göre özel bir şekilde reçete edildiği için cinsel sorunlarınız varsa önce doktora gitmeniz önerilir. Muayene ardından sizin için en uygun tedavi yöntemi belirlenebilir. Afilta sizin için uygun olmasa bile Flynta 5 mg gibi farklı bir ilaç da reçete edilebilir.

Afilta etken maddesi tadarafil olan bir ilaçtır. Prospektüs bilgilerine göre yardımcı maddeleri ise aşağıda olduğu gibidir:

 1. Laktoz
 2. Hidroksipropil selüloz
 3. Sodyum kroskarmeloz
 4. Sodyum lauril sülfat
 5. Mikrokristalize selüloz
 6. Magnezyum stearat
 7. Hidroksipropil metilselüloz
 8. Titanyum dioksit E171
 9. Sarı demir oksit E172
 10. Makrogol/PEG 4000

Eğer içerisinde bulunan etkin ya da yardımcı maddelere karşı alerjiniz, hassasiyetiniz bulunuyorsa kullanılmamalıdır. Afilta 20 mg nedir diyorsanız, bu şekilce cevap verilebilir.

Afilta 20 Mg Performans Sorunlarında Nasıl Kullanılır?

Afilta 20 mg nasıl kullanılır? İlaçlar her zaman doktorların belirttiği şekilde kullanılmalı, tedavi planının dışına çıkılmamalıdır. Prospektüs bilgisine göre ilaç aç ya da tok karna kullanım görebilir.

Kullanım için tavsiye edilen cinsel aktiviteden minimum 30 dakika önce alınan 10 mg’dır. Günlük en fazla 1 doz alınmalıdır. Tablet alınması ardından ilaç 36 saat sonrasına kadar etki gösterebilir. İlacın uygulama yolu ve metodu ağız yoluyla kullanım içindir.

İlaç bölünmeden, bir bütün olarak su ile kullanılır. 18 yaşın altındaki çocuklar ve ergenlerin kullanımında uygun değildir.  Afilta 20 mg nasıl kullanılır diyorsanız, prospektüs bilgisine göre bu şekildedir.

Afilta 20 mg Ereksiyona Sorununa Faydaları Nelerdir?

Afilta 20 mg faydaları, özellikle ilacın ne işe yaradığını öğrenmek için sorulur. Sarı renkli film tabletler halinde olan bu ilaç badem şeklindedir. Yetişkin erkeklerde erektil disfonksiyon tedavisinde yararlanılır.

Erektil disfonksiyon, genel anlamda cinsel aktivite için gerekli penis sertleşmesinin sağlanamamasıdır. İlaç, fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri sınıfında bulunur. Cinsel uyarı ardından, Afilta penis damarlarının gevşemesine olanak tanır. Böylece kaın penise akarak sertleşme meydana gelmesini sağlar.

Ancak sertleşme probleminiz yoksa etkisini göstermeyebilir. Ayrıca cinsel uyarı bulunmuyorsa Afilta’nın tek başına işe yaramayacağı da unutulmamalıdır. Kişiler partnerleri ile sertleşme sorunu yaşamıyor gibi hareket edilmelidir.

Afilta 20 mg faydaları genel olarak bu şekildedir. Lakin bu durum cinsel sorunlardan mustarip olanların kullanabileceğini göstermez. Çünkü ilaçlar kişilerin tıbbi öyküsü alındıktan, muayene edildikten sonra reçete edilir.

Afilta size uygun olmasa bile Orcafil ya da farklı bir ilaç reçete edilebilir.

Afilta Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

Afilta 20 mg 4 film tablet bilinçsiz şekilde alınmamalı, doktor muayenesi ardından kullanılmalıdır. Prospektüs bilgisine göre ilacın kullanılmaması gereken durumlar şöyledir:

 1. Tadarafil ya da Afilta’nın içinde mevcut olan maddelerden birine alerji olması
 2. Herhangi bir formda organik nitrat ya da amil nitrit gibi nitrik oksit bulunduran ilaçlar alınması
 3. Ciddi kalp rahatsızlığı olması veya yakın zamanda kalp krizi geçirilmesi
 4. Stabil olmayan göğüs ağrısı veya cinsel birleşme esnasında göğüs ağrısı bulunması
 5. Son 6 ay içinde New York Heart Association sınıflandırması kapsamında “Sınıf 2” veya daha yüksek ağır kalp yetmezliği olması
 6. Kontrol edilemeyen kalp ritim bozukluğu olması
 7. Tansiyon çok düşükse ya da kontrol altına alınmayan yüksek tansiyon varsa
 8. Yakın zamanda felç geçirilmesi
 9. Göz felci olarak da belirtilen NAION sebepli görme kaybı olması
 10. Rigosiguat kullanılması

Dolayısıyla Afilta 20 mg sadece doktor reçetesi ile kullanılmalı, doktorun belirttiği tedavi planının dışına çıkılmamalıdır. Bunun yanı sıra kadınların kullanımı için tasarlanmamıştır. Hamile ve emzirme durumlarında bu sebeple geçerli değildir.

Afilta 20 mg Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın bazı yan etkileri yer almaktadır. Dolayısıyla bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması, doktorun önerisi ile alınması gerekir. Afilta 20 mg yan etkileri prospektüs bilgisine göre çok yaygın, yaygın, yaygın olmayan, seyrek ve çok seyrek sıklıklarda gözlemlenebilir.

Görülme sıklığına göre yan ektileri farklılık gösterebilir. Afilta 20 mg yan etkileri yaygın kapsamda,

 1. Baş ağrısı,
 2. Sırt ağrısı,
 3. Kas ağrıları,
 4. Kollar ve bacaklarda ağrı,
 5. Yüzde kızarma,
 6. Burun tıkanıklığı,
 7. Hazımsızlık,

Gibidir. Bunun dışında farklı yan etkiler de vardır. Örnek olarak yaygın olmayan yan etkiler kapsamında şunlar vardır:

 1. Baş dönmesi
 2. Mide ağrısı
 3. Bulantı
 4. Kusma
 5. Reflü
 6. Bulanık görme
 7. Göz ağrısı
 8. Nefes almada zorluk
 9. İdrarda kan varlığı
 10. Uzamış sertleşme
 11. Çarpıntı hissi
 12. Hızlı kalp atımı
 13. Yüksek tansiyon
 14. Düşük tansiyon
 15. Burun kanaması ve kulaklarda çınlama
 16. Ellerde, ayaklarda ve bileklerde şişme ve yorgun hissetme

Tüm bunların yanı sıra farklı Afilta 20 mg yan etkileri de vardır. Dolayısıyla bilinçsiz şekilde alınmamalıdır. Eğer aldıktan sonra yan etkiler gözlemlenirse en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Afilta’nın Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar Nelerdir?

Afilta 20 mg bazı durumlarda dikkatli kullanılmalıdır. Prospektüs bilgisine göre bunlar şu şekilde görülmektedir:

 1. Peniste herhangi bir cinsel isteğe bağlı olmadan sık ve uzun süreli sertleşme olması
 2. Ciddi böbrek rahatsızlığı olması
 3. Ciddi karaciğer problemi olması
 4. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği, kemik iliği kanseri, kan hücrelerinin kanseri veya peniste şekil bozukluğu olması

Ayrıca cinsel aktivite kalbe ekstra bir zorlama gerçekleştirir. Bu bakımdan kalp hastalığı olanlar için olası bir tehlike bulundurur. Dolayısıyla kalp sorunlarınız mevcutsa doktorunuz bilgilendirilmelidir.

Afilta 20 mg Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Bir ilacı daha önce kullanan kişilerin nasıl yorumlar yaptığı birçok kişi tarafından merak edilir. Afilta 20 mg kullanıcı yorumları da bu kapsamda pek çok kişi tarafından sorulur. Eğer Google üzerinden bir arama yaparsanız, farklı sitelerde kimin neler söylediğini görebilirsiniz.

Afilta 20 mg kullanıcı yorumları bu şekilde görülebilecek olsa da dikkatli olunmalıdır. Zira bir kişi reçetesiz almışsa ya da doktorun belirttiği gibi yararlanmamışsa etkisi olmayabilir veya yan etkileri gözlemlenebilir.

Dolayısıyla yorumlara dikkat edilmesi, tedavi planının doktorun belirttiği şekilde olması şarttır.

Geçmişten Günümüze Afilta 20 mg Fiyatları?

Her ilacın fiyatı farklılık gösterir. Bu nedenle Afilta 20 mg satın al öncesinde birçok kişi fiyatlarının ne kadar olduğunu merak eder.

Afilta 20 mg eczane fiyatı ne kadar diyorsanız aşağıda bulunan tabloyu inceleyebilir, bir fikir edinebilirsiniz.

Yıl

Fiyat

2024

1281 TL

2023

307,62 TL

2022

130,93 TL

2021

109,24 TL

 

Afilta 20 mg fiyat ne kadar diyorsanız tüm bunları inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz. Ancak fiyatların farklılık arz edebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle Afilta 20 mg 4 film tablet fiyatı düzenli olarak kontrol edilmelidir.

 

Diğer Makaleler

Lipomagnet
Lipomagnet

Sağlıklı ve kolay bir şekilde kilo vermek mi istiyorsunuz? Lipomagnet mükemmel bir çözüm! Yorucu egzersizlere veya geçici d...

Devamını Oku
Orgasm Control 60 Adet
Orgasm Control 60 Adet

Gelişmiş dayanıklılık ve kontrol ile yeni bir cinsel deneyim arıyorsanız, Super Orgasm Control kap...

Devamını Oku
Viga 100000 Geciktirici Sprey
Viga 100000 Geciktirici Sprey

Erken boşalmadan muzdarip misiniz ve bir çözüm mü arıyorsunuz? Başka yere bakmayın - Viga 100000 ürünü, erkeklerin ...

Devamını Oku
© Tüm Hakları Saklıdır. | Medikal Sepeti DMCA.com Protection Status